Translate

24 Kasım 2013 Pazar

ZİNA BATAKLIĞINA YAKLAŞAN İÇİNE DÜŞER!Gazetelere Samsun’dan düşen bir haber vardı. Bir liseli kız, komşunun liseli oğlunun evine gidip birlikte ders çalışıyorken, ansızın ilişkiye girmişler. Aileler hamilelik ortaya çıkınca durumu fark edivermiş ve şok yaşanıvermiş. “Nasıl yaparsınız bu fecaati?” diyesi imişler. “Birden, düşünmeden, elimizde olmadan yaptık.” cevabını vermişler. Gazetede böyle okuduk. Bu utanç ne anlama geliyor?

Allah türlü yasaklar indirmiştir; ama yasaklardan biri var ki onu sadece yapmayı değil, ona yaklaşmayı da haram kılmıştır; o da zinadır. “Zinaya yaklaşmayın! O; hayâsızlık, çirkin, aşağılık bir iş ve kötü bir yoldur.” İsra 32 buyurmuştur.

Zinaya yaklaşmak da işlemeye benzer şekilde haramdır. Diğer haramlara yaklaşanın işlemeden kurtulması nispeten çok kolaydır. Ama zinaya yaklaşanın iradesine hükmetmesi neredeyse mümkün değildir. Zinanın tek çaresi yoluna mesafeli durmaktır.

Öyleyse düşünelim… Zinaya yaklaşmak nasıl olur?

Şunlardan herhangi birisi insanı zinaya teşvik eder mi, herkes kendisi değerlendirsin:
–Vücudunu namahreme çekici şekilde süslemek,
-namahrem yerlerini ortalıktayken açık bırakmak,
-namahremle baş başa kalmak,
-namahremle kişisel mahrem konular üzerinde dertleşmek, --internette haram görüntülere, videolara bakmak,
-göz göze bakışıp durmak, kokusunu içine çekmek, tenine dokunmak,
-haram ilişkileri hayal etmek,
-zinayı teşvik eden dizileri izlemek… ve benzeri davranışlar…

Cenneti kazanmak çocuk oyuncağı değil. Şeytan ahir zaman insanını toptan cehennemlik etmek için yemin etmiştir ve şu ana kadar da çok başarılıdır. Öyle ki Müslüman olarak yaşayanların bile çoğunun imansız ölümleri kuvvetle muhtemeldir.

Zina veba hastalığı gibi toplumsal bir beladır, reklam edilirse nesillere, birbirimizin çocuklarına ve geleceğimize bulaşması kaçınılmazdır. Özel ve kişisel bir günah sayılamaz. Bu feci kötülüğe karşı tavır insanlık için bir turnusol kağıdıdır.

Muhammed Bozdağ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder